Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Wysokie Tatry, Słowacja

Wysokie Tatry

Wysokie Tatry to region w północnej Słowacji, a także nazwa miasta założonego w 1947 roku. W jego skład wchodzi 15 samodzielnych wsi, dzisiaj stanowiących jedną całość. Miasto to liczy 5 tys mieszkańców, leży na terenie 398 km2 i dzięki temu należy do największych miast słowackich. Na tym terenie znajduje się również największy i najstarszy park narodowy na Słowacji (TANAP), obejmujący łącznie 74111 ha.

Sprzyjające warunki naturalne spowodowały, że w Wysokich Tatrach istnieją doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. W miejscowościach Tatrzańska Łomnica, Stribskie Pleso czy Stary Smokovec powstały ośrodki narciarskie, które dzisiaj zaliczane są do jednych z najlepszych w Europie. Wszystkie posiadają doskonale przygotowane trasy narciarskie, nowoczesny system sztucznego naśnieżania, kolejki i wyciągi na najwyższym poziomie, zapewniają wszystkie usługi, gwarantujące wymarzony wypoczynek. Jazda na nartach i wczasy w Wysokich Tatrach to po porostu sama przyjemność :)

Gorąco polecamy i zapraszamy do zapoznania się z większą ilością informacji na temat ośrodków narciarskich w Wysokich Tatrach.

Warto wybrać się na pieszą wycieczkę<p>Wysokie Tatry<p> Wysokie Tatry - Litworowy Staw Wysokie Tatry Wysokie Tatry Wysokie Tatry Wysokie Tatry - Szczyrbskie Jezioro Wysokie Tatry

 • Wysokie Tatry latem

  Wysokie Tatry latemZobacz, jak zachwycają Wysokie Tatry latem! Przekonaj się, jak bardzo nieprawdziwe jest stwierdzenie, że te góry najpiękniejsze są zimą, zwiedzaj z nami góry wrażeń!

  Kilka dni wolnych to trochę za mało czasu, żeby wyjechać do dalekich, egzotycznych krajów, ale w sam raz, żeby spędzić miłe chwile na Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi słyną z pięknych gór, urokliwych krajobrazów i wody termalnej o fenomenalnych właściwościach.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością położony w spiskiej dolinie Poprad. Baseny, sauny, fitness i zabiegi regeneracyjne – wszystko to wchodzi w skład kompleksu AquaCity, więc osoby które liczą na relaks będą na pewno usatysfakcjonowane. Po zabawie w ciepłych wodach termalnych można udać się na zwiedzanie odrestaurowanego rynku z wczesnogotyckim kościołem św. Idziego, z którego słynie Poprad.

  Baseny termalne zasilane są wodą, wydobywaną z ponad 1000 metrów głębokości, której skład przyczynia się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia. Dobroczynny wpływ słowackich term poprawia komfort oddychania, stabilizuje krążenie, sprawia że czujemy się świeżo, młodo i pięknie. Po krajoznawczych wycieczkach przez Spisz, kiedy relaks i odpoczynek są tym o czym marzy turysta, strudzone nogi odpoczną w basenach pod gołym niebem. Pozwala na to ciepło wód termalnych.

  aa(3)cc(3)
 • Wysokie Tatry zimą

  Wysokie Tatry zimąNajpiękniejsze krajobrazy, majestatyczne szczyty, doskonale przygotowane trasy zjazdowe i mnóstwo atrakcji - tymi słowami scharakteryzować można Wysokie Tatry. Najlepiej jednak tam być, słowa nawet po części nie oddają magii tego miejsca, szczególnie zimą.

  Na własne oczy sprawdź jak tu pięknie!

   

  aa(3)cc(3)
 • O Wysokich Tatrach

  O Wysokich TatrachPodobno Wysokie Tatry są najpiękniejsze zimą. Nie sposób polemizować z tym stwierdzeniem. Możemy Wam jednak pokazać, że lato w Tatrach to najlepsza alternatywa dla przeludnionych egipskich plaż i drogiego Paryża. Przekonaj się, że Wysokie Tatry to góry wrażeń i cała masa możliwości!

  Poczytaj więcej na temat tej pięknej okolicy!

  Słowacja jest urokliwą, choć często niedocenianą siostrą Czech.

  Jej wartość znana jest oczywiście polskim narciarzom, odwiedzającym w sezonie takie ośrodki jak Jasna w Niskich Tatrach, Strbskie Pleso czy Vratnę w Małej Fatrze. Oprócz tras narciarskich, Słowacja może poszczycić się klimatycznymi miasteczkami, jak chociażby wpisany na listę UNESCO Bardejov, oraz imponującą listą zamków, pałaców i ruin, świadczących o długiej i bogatej historii krainy. Kiedy szusowanie po narciarskich stokach, wędrówki górskie i zwiedzanie zmęczą turystę, na znużenie nie znajdzie on nic lepszego, jak park wodny.

  Poprad, również leżący w historycznej krainie spiskiej, dysponuje nowoczesnym i ekologicznym kompleksem turystycznym Aqua City. W jego skład wchodzą baseny, centrum wellness i spa, baza noclegowa i zaplecze rozrywkowe. Zasilająca termy woda wypływa z głębokości 1300 metrów, jest gorąca i ma właściwości relaksująco-lecznicze: park wodny Poprad jest zatem miejscem odpowiednim dla osób spragnionych odpoczynku, ale również liczących na poprawę stanu zdrowia dzięki właściwościom zmineralizowanych źródeł.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek