Wiosenny relaks w basenach termalnych
Wiosenny relaks w basenach termalnych
Wiosna w gorących źródłach
Wiosna w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Twój doradca

Anna Bolek
tel. 12-384-86-15
kom. 797-903-120
Zapraszamy do kontaktu jutro:
8:00 - 18:00
Gabrysia Stąpała
tel. 12-384-86-12
kom. 798-228-331
Zapraszamy do kontaktu jutro:
8:00 - 18:00
Anna Choptiana
tel. 12-384-86-10
kom. 798-228-375
Zapraszamy do kontaktu jutro:
8:00 - 18:00
annaf gabrysia annach

oferta-dla-firm

Tatralandia – morze… atrakcji!

Tatralandia68 kilometrów od polsko-słowackiej granicy w Chyżnym,  w miejscowości Liptowski Mikulasz (słow. Liptovský Mikuláš), a w zasadzie na jej przedpolach, znajduje się największy całoroczny park wodny w Europie środkowo-wschodniej.  Kompleks położony jest wśród pięknych gór, na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptowska Mara, z widokiem na Zachodnie Tatry.

Na obszarze ponad szesnastu hektarów znajdziecie baseny odkryte, zakryte i  te z wodą termalną! W sumie jest ich czternaście, w tym aż dziewięć dostępnych dla Was przez cały rok. Baseny są różne – te ze średnio zmineralizowaną wodą przywodzą na myśl gorącą kąpiel, inne bogate w liczne atrakcje wodne mają temperaturę od 26 do 38 stopni.
Warto zaznaczyć, że termalna woda mineralna ma niezwykłe niezwykłe właściwości – wspaniale działa na aparat ruchowy i układ oddechowy.


Wejście do Tatralandii

Niezależnie od prawdziwości powyższych słów, słowacki Aquapark w niczym nie przypomina tradycyjnych uzdrowisk termalnych. Tatralandia tętni życiem! Ruchome aquapontony i górska wspinaczka, trzydzieści rur i zjeżdżalni o różnej długości i kształtach to tylko mała część całej masy atrakcji. Spragnieni mocnych wrażeń nie powinni szerokim łukiem omijać zjeżdżalni Tornado – jedyna w swoim rodzaju, pokręcona stumetrowa rura   wciąga w wir szaleńczej zabawy! Świetnej jazdy na pontonach możecie natomiast posmakować w Jungle Raft – rodzinnej  zjeżdżalni od długości ponad 80 metrów.


Na słowackim dzikim zachodzie…

… rozrywki, którym nie da się oprzeć! FunPark Tatralandia daje możliwość zapoznania się z kulturą i sposobem życia panującymi w czasach zdobywania Dzikiego Zachodu. Czeka na Was drewniane miasteczko z ulicą prowadzącą do wielkiego placu, na którym znajduje się ogromny saloon mieszczący 800 osób. W amfiteatrze pokazy tresury zwierząt, wieczorne spektakle z pokazami pirotechnicznymi i kaskaderskimi wyczynami. Biuro szeryfa, warsztaty rzemieślników, którzy na oczach publiczności wyrabiają ciekawe przedmioty, bary i restauracje to tylko mała część tego, co zobaczycie.

W Funparku Tatralandia czeka na Was ponadto Safari Train. Wsiądź do pociągu nie byle jakiego, zupełnie niezwykłego, który zabierze Cię na tereny zamieszkałe przez dzikie drapieżniki, zebry, a także do… tradycyjnego tatrzańskiego domu. Nie możecie również przegapić konkursu na najszybsze pokonanie labiryntu luster. To wcale nie takie proste, jak mogłoby się zdawać!
Nie macie lęku wysokości?  Wdrapcie się na dziesięciometrową wieżę i spróbujecie skoku do wypełnionego powietrzem worka . Brzmi szaleńczo? To może wolicie potrenować sokoli wzrok na strzelnicy, gdzie można postrzelać z wiatrówki albo z prawdziwego celtyckiego łuku. Maluchom na pewno spodoba się w zamku wypełnionym piłkami z mnóstwem zjeżdżalni, drabinek i kryjówek w Kid´s Hall.

 

Kraina atrakcji

Baza noclegowa


Holiday Village Tatralandia oferuje zakwaterowanie w niezwykłych, tematycznych wioskach. Domki Holliday Village znajdują się ok. 150 m od parku wodnego, co pozwala każdego dnia rozkoszować się przepięknym widokiem Tatr i oddychać czystym, górskim powietrzem. Kompleks tworzy 155 bungalowów i apartamentów zgrupowanych w wioski tematyczne. Dla rodzin z dziećmi najlepszy będzie Dziecięcy Świat i Central Park: kolorowe domki, pełno placów zabaw, drabinek i huśtawek, boisk sportowych. Lubiący przygody wybiorą zapewne Wioskę Indiańską - z prawdziwym indiańskim tipi i totemami, albo Zatokę Rybacką lub Harcerski Obóz. Dla spragnionych kontaktu z naturą polecamy osadę U Myśliwego urządzoną w leśnym stylu, ze stylowymi drewnianymi ławami oraz karmnikami wypełnionymi sianem . Dla lubiących tradycję stworzono Romantyczny Ogród i Liptowską Wieś: znajdziecie tu wóz drabiniasty, kapliczkę, dzwonnicę, tor przeszkód dla maluchów i dziecięcy, drewniany pociąg.

Słowacka kuchnia

Dla smakoszy…

Po wodnych szaleństwach przychodzi czas na uzupełnienie spalonych kalorii.  Poczuj się jak w jednej z góralskich chat liptowskiej wsi i skosztuj dań serwowanych przez kucharzy restauracji Zbójnicka Koliba. Haluszki, wyprażany ser i wiele innych potraw tradycyjnej kuchni słowackiej oraz europejskiej  dopełniony bogatą propozycją napojów zaspokoi  wszelkie apetyty. Gratką dla każdego prawdziwego smakosza jest Restauracja U Furmana. Dlaczego? Powodów jest wiele, przytoczymy Wam jeden: smaczne jedzenie z urozmaiconej karty dań!

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek