Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Centrum krioterapii

Unikalna alternatywna metoda leczenia przy użyciu bardzo niskiej temperatury. Od wieków znany jest i praktykowany efekt działania ekstremalnego zimna w celu złagodzenia problemów zdrowotnych i poprawy witalności. Kriocentrum AquaCity Poprad jest prywatną placówką medyczną.
Z przyjemnością oferuje się gościom możliwość skorzystania z krioterapii, rewolucyjnej, alternatywnej terapii leczniczej, w której wykorzystuje się ekstremalne temperatury do przyspieszenia procesu leczniczego i złagodzenia wielu dolegliwości.

Czym jest krioterapia?

Krioterapia polega na przebywaniu przez maksymalnie dwie minuty w małym pomieszczeniu schłodzonym do temperatury 120 stopni poniżej zera i późniejszej intensywnej rozgrzewce. Działanie tak niskich temperatur, przeprowadzane pod ścisłym nadzorem medycznym, pobudza uwalnianie naturalnych enzymów leczniczych i hormonów, przyspieszających leczenie i regenerację organizmu.

04.png 06.png krio.jpg

Jakie są korzyści?

Stymulacja naturalnych mechanizmów leczniczych organizmu podczas krioterapii łagodzi ból, depresję i stresu, poprawia stan skóry i włosów, zmniejsza opuchnięcia i przyspiesza leczenie, zmniejsza wpływ zmian zwyrodnieniowych i działa korzystnie na wiele innych schorzeń, od egzemy po chorobę Parkinsona, od stwardnienia rozsianego po łuszczycę.

Krioterapia znana jest z dobroczynnego działania na:

 • stany zapalne, np. reumatoidalne zapalenie stawów
 • uszkodzenia mięśni i nerwów oraz osteoporozę
 • stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona
 • zapalenie stawów kręgosłupa
 • objawy mózgowego porażenia dziecięcego
 • niekorzystne zmiany spowodowane schorzeniem neuronów ruchowych
 • łuszczycę
 • problemy immunologiczne
 • syndrom chronicznego zmęczenia
 • depresję
 • cellulit
 • problemy z erekcją

Centrum krioterapii


Co się dzieje podczas krioterapii?

Podczas procesu temperatura ciała spada tylko o ok. 0,5 stopnia, a temperatura skóry o 2 do 3 stopni. Wewnętrzne mechanizmy ciała stymulują uwalnianie leczniczych hormonów i enzymów.

Krioterapia jest zupełnie niekłopotliwym i nieinwazyjnym zabiegiem, który daje gościom dobre samopoczucie i doświadczenie naturalnego procesu leczniczego, trwającego do sześciu tygodni lub nawet dłużej.

Przebieg krioterapii:

Po przybyciu do nowoczesnego centrum krioterapii w AquaCity, goście dostają suche, bawełniane koszulki, spodenki, opaski na głowę, rękawiczki jednopalcowe, skarpetki, maski na usta i nos oraz drewniane klapki.Następnie personel medyczny centrum daje do wypełnienia krótki, medyczny kwestionariusz, aby ustalić historię choroby i możliwość kontynuowania leczenia u gościa. Uczestnicy są wprowadzani w małych grupach do pomieszczenia przygotowawczego ochłodzonego do temperatury 60 stopni poniżej zera. Następnie wchodzą do głównej komory przez wewnętrzne drzwi. Tam temperatura wynosi aż do 120 stopni poniżej zera.


Uczestnicy są instruowani, aby równomiernie oddychać przez usta i powoli spacerować, unikając dotykania skóry.

Po odpowiednim czasie, zwykle 2, 3 minut, uczestnicy opuszczają komorę przez pomieszczenie przygotowawcze, aby stopniowo przyzwyczaić się do dużego wzrostu temperatury. Oddają drewniane klapki, skarpetki, rękawiczki i maski i intensywnie ćwiczą przez 20 minut.


Aby skorzystać z terapii długoterminowo, zaleca się do 10 sesji, ale większość osób zauważa pozytywne efekty już po kilku sesjach.

03.png 05.png 07.png

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek