Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Promocyjne wejściówki do aquaparku Tatralandia
Relaks w basenach termalnych
Relaks w basenach termalnych
Wypoczynek w gorących źródłach
Wypoczynek w gorących źródłach
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!
Udany wypoczynek i dobra zabawa gwarantowana!

Niskie Tatry latem

Słowacja, Niskie Tatry latem Atrakcje letnie

Atrakcje letnie w Niskich TatrachWybierz ulubioną letnią rozrywkę w Niskich Tatrach!

Planując urlop
warto zastanowić się, czy miejscem odpoczynku nie powinna stać się Słowacja. Wakacje spędzone u południowych sąsiadów zaspokoją wymagania osób, które nie wyobrażają sobie letniego wypoczynku bez górskiej włóczęgi, jak i tych, którzy cenią sobie relaks w wodzie. Malownicze doliny, szlaki górskie o rozmaitym stopniu trudności i baseny termalne, wszystko to sprawia, że cała rodzina będzie zadowolona, jeśli celem wyjazdu będzie Słowacja. Wakacje są doskonałym czasem, aby korzystać ze świetnie utrzymanych dróg turystycznych, takich jak szlak na Łomnicę. Brak kondycji? Tym razem na Łomnicę zawiezie cię kolejka. Kondycji zdążysz nabrać, pływając w basenach napełnianych wodą płynącą wprost z głębi ziemi i korzystając z całej gamy atrakcji pieszczących ciało: masaży gorącymi kamieniami, sauny parowej i wodnej, inhalacji pachnącymi olejkami. Kiedy wyprawy w góry i harce wodne spowodują że staniesz się głodny, Słowacja wakacje twoje urozmaici lokalną, pyszną kuchnią i wybornym piwem, sławnym na całym świecie.

Cóż zatem innego pozostało – pakuj plecak i ruszaj na południe!

Demianowska Jaskinia Wolności

Demianowska DolinaSłowacki narodowy zabytek przyrody Jaskinie Demianowskie, leżące po północnej stronie Tatr Niskich, jest najdłuższym systemem jaskiń na Słowacji. Jedną z głównych jaskiń tego systemu jest Demianowska Jaskinia Wolności, która wiele lat przyciąga wzrok zwiedzających bogatą sintrową ornamentyką w różnych farbach, tajemniczym podziemnym tokiem Demianowki i oczarującymi jeziorkami. Jest najczęściej odwiedzaną udostępnioną jaskinią na Słowacji.

Czytaj więcej...

Demianowska Jaskinia Lodowa

Demianowska Jaskinia LodowaDemianowska Jaskinia Lodowa stanowi północną część Jaskiń Demianowskich, które są znane w skali światowej. Zwraca uwagę trwałym nagromadzeniem lodu, ogromnymi podziemnymi pomieszczeniami, niespotykaną fauną jaskiniową, a także bogatą historią.

Czytaj więcej...

Park Narodowy Niskie Tatry

NAPANT

Park Narodowy Tatry Niskie (NAPANT) jest najbardziej rozległym słowackim parkiem narodowym, rozprzestrzeniającym się w środkowej Słowacji. Jego największą atrakcją są liczne zjawiska krasowe z wieloma jaskiniami. Walory przyrodnicze Niskich Tatr są ponad dwadzieścia lat pod ochroną Parku Narodowego Tatry Niskie (Národný park Nizkíe Tatry), który utworzono w 1978 roku.

Czytaj więcej...

Doliny: Prosiecka i Kwaczańska

Dolina ProsieckaW liptowskich miejscowościach Prosiek i Kwaczany rozpoczynają się szlaki, prowadzące do najczęściej odwiedzanych słowackich dolin – Doliny Prosieckiej (Prosieckej doliny) i Doliny Kwaczańskiej (Kvačianskej doliny).

 

 

Czytaj więcej...

Jezioro Mara i rejsy statkiem

Jezioro MaraPodczas podróżowania po Liptowie, po drodze wiodącej z Liptowskiego Mikulasza (Liptovský Mikuláš) do Rużomberku z pewnością zauważycie okazały akwen wodny o nazwie Liptovská Mara, tzw. Morze Liptowskie. Jest to największe jezioro zaporowe na Słowacji pod względem objętości.

 

Heliport Liptov

HeliportZabierz swoją rodzinę lub znajomych i wsiądź razem z nimi na pokład śmigłowca! Niesamowity lot widowiskowy nad Liptowem i okolicami lub nad miejscami, które są ci znane „z perspektywy powierzchni ziemi”. Helikopter Robinson R44 Raven pomieści 3 pasażerów, a średnia jego prędkość wynosi 180 km/h, tak więc w ciągu kilu minut nacieszysz się widokiem wielu krajobrazów. Wystarczy tylko skontaktować się telefonicznie lub mailowo, by umówić termin i trasę lotu.

Czytaj więcej...

Tarzania – jedna z najlepszych atrakcji w Niskich Tatrach!

Tarzania - park linowy w JasnejTarzania to nic innego jak składający się z licznych przeszkód park linowy. Co więcej, prawie wszystkie z przeszkód znajdują się na drzewach!

Gdzie? Jasna, obok stacji Zahradky, kilka metrów od parkingu przy hotelu SKI

2 trasy: zbudowane z 34 platform i 95 przeszkód znajdujących się 4 – 7 metrów nad ziemią:
Niebieska (krótsza i lżejsza) trasa liczy 281 metrów.
Czerwona (dłuższa) trasa liczy 396 metrów.

Czytaj więcej...

Klub muzyczny Happy End

Klub Muzyczny Happy EndGorąca zabawa na chłodnych stokach Chopok Północ! Za dnia restauracja, w nocy żyje własnym życiem! W Jasnej rozpoczęła się nowa era nocnego życia i dobrej muzyki! Klub muzyczny HAPPY END stworzony do niekończącej się zabawy jest też ulubionym klubem miejscowych z Liptova, którzy potrzebują naładować baterie świetną muzyką.

Czytaj więcej...

Trasy Nordic Walking w Niskich Tatrach

Trasy nordic walkingW dosłownym tłumaczeniu, Nordic Walking oznacza "północny chód". To tłumaczenie przekłada się doskonale na możliwości do uprawiania Nordic Walkingu w Niskich Tatrach - przecież tras jest mnóstwo i wszystkie znajdują się na północy Słowacji! Poniżej prezentujemy Wam najciekawsze - naszym zdaniem trasy do praktykowania północnego chodu!

Czytaj więcej...

Na dwóch kółkach przez słowackie doliny! Rowery i hulajnogi w Jasnej

RowerzystaJeśli lubisz zwiedzać, ale nudzą Cię spacery, nie wahaj się - wsiądź na rower! W ośrodku Jasna – Niskie Tatry do dyspozycji jest szeroka gama tras rowerowych o asfaltowej i typowo górskiej nawierzchni. My przedstawiamy nasze ulubione.

 

Czytaj więcej...

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek